contact

Marcin Masecki & Polonezy (PL): Koncert

BUY TICKETS

18. 3. / 20:00 / Divadlo Ponec / Ponec Theatre

Jak by to asi znělo, kdyby Thelonius Monk zahrál Chopina v doprovodu vojenské kapely swingující s notnou dávkou sebeironie? Uznávaný skladatel, pianista a dirigent Masecki a muzikanti z jeho nové desetičlenné dechové kapely Polonezy dává tradiční taneční hudbě současnou formu za důmyslného užití estetiky nedokonalosti, a vytváří tak podivuhodně chaotické a neučesané zvukové situace.

Marcin Masecki je uznávaným pianistou, skladatelem, dirigentem a členem nezávislého labelu Lado ABC; je vedoucím či účastníkem ohromujícího množství různých projektů. Masecki je držitelem mnoha cen a všeobecně považován za vůdčí postavu polské nezávislé hudební scény. Mimo jiné vede i jazzový sextet “Profesjonalizm,” projekt Warsaw Orchestra of Recreation;  také působí v mezinárodních hudebních uskupeních Paristetris a Pictorial Candi. Je vášnivým posluchačem vážné hudby, kterou prezentuje v kontextech, které jsou pro ni cizí. Jeho nejnovějším projektem je desetičlená dechová kapela Polonezy, jejímž repertoárem je soubor tradičních polonéz.

Vždy mě učili, abych hrál čistě a uhlazeně. Nacházet krásu v něčem zašpiněném a rozpadajícím se se tak pro mě stalo velkou výzvou.” - Marcin Masecki

————————————————————————————

ENGLISH

What would it sound like if Chopin were played by Thelonius Monk accompanied by a self-ironic swinging military band?  (Maciej Nowotny, Polish Jazz)Acclaimed composer, pianist, and conductor and the musicians of his new ten-piece brass band Polonezy puts the traditional dance music known as the Polonaise into contemporary form, ingeniously employing the aesthetics of imperfection to create wonderful chaotic, unsettled sound situations.

Marcin Masecki is an acclaimed pianist, composer, conductor, member of the independent label Lado ABC, leader and participant of an astounding variety of projects. Winner of many awards Masecki is widely recognized as a leading figure in the polish independent music scene. Among others he leads a jazz sextet “Profesjonalizm”, he is the director of WOR – Warsaw Orchestra of Recreation – and he is member of international bands Paristetris and Pictorial Candi. His parallel passion is classical music which he most often presents in contexts foreign to it. His latest project Polonezy is a 10-piece brass band which plays a set of original Polonaises.

“I was taught to be clean and polished so it became a challenge to find beauty in something dirty and broken.” - Marcin Masecki